POZİTİF EĞİTİM

pozitif_egitim_1Pozitif köpek eğitimini sözü uzatmadan tek cümleyle anlatmamız gerekirse; can dostlarımız olan köpeklerimize sevgiyle yaklaşarak, bırakın şiddet ya da baskı uygulamayı, sesimizi bile yükseltmeden ve onlara öğreteceğimiz her bir komuttan zevk almalarını sağlayacak farklı motivasyonlarla (oyun/ödül/top/gezme vs.) yapılan eğitimdir.

Burada esas olan konulardan bir tanesi de sahibinin katılımcı olmasıdır. Hatta eğitimler köpeğin kendi evinde/bahçesinde sahibi ile birlikte gerçekleştirilir. Öncelikle köpek güven duygusunu kaybetmeden, tanıdığı kendi ortamında yeni şeyler öğrendiğinde strese girmez.

pozitif_egitim_2Unutmamamız gereken önemli konuların başında köpeklerimizin psikolojisi gelir. Onlara otur-yat-bekle gibi komutları öğretirken kesinlikle baskı uygulanmamalı, stres yaratılmamalıdır. Bu tarz eski klasik cezalandırma yollarıyla da köpeklerimiz tüm komutları öğrenecektir; fakat psikolojilerini, dolayısıyla da kendilerine olan güveni zedelemeden, aksine daha dengeli ve özgüvenli bir karakter oluşturarak vereceğimiz eğitim, hem kalıcı olacak, hem de ileride karşımıza çıkabilecek bir çok davranış bozukluğunun da önüne geçmemize yardımcı olacaktır. Köpeklerimize yeni komutlar öğretirken, üzerlerinde olumsuz herhangi bir etki bırakılmamasına çok dikkat edilmelidir.

Birçok davranış probleminin düzeltilmesinde de büyük katkı sağlayan bu çağdaş eğitim, aynı zamanda köpeklerimizin ihtiyacı olan fiziksel egzersizlerin yanı sıra zihinsel egzersiz yapmalarına imkan verir; ki bu da onların gelişimi açısından çok önemlidir.

POSITIVE TRAINING

To sum up the term positive training, one can claim that it’s all about approaching our friends with love, using affection training. Stress, violence, oppressing and even raising the voice are way too beside the point; the aim is to use different motivations (game, award, ball, walk etc.) that make them enjoy our instructions.

One of the essentials here is the participation of the dog’s owner. In fact, trainings take part at the dog’s home/garden, with his owner. Thus keeping him away from stress, he learns new things at his own secure environment.

Dog’s psychology is a crucial topic that can’t be forgotten. When teaching them commands –like sit, lie down, wait- one should never put pressure on them. In fact dogs do learn with such classical punishment methods but on the other hand positive training is way better. It does teach them without causing any harm on their psychology thus their self-confidence, shapes their character in a balanced way. Thus avoiding any possible behavioral disorders that come up later on. When teaching our dogs new commands, it’s crucial to not cause any negative effect on them.

This modern technique not only helps to correct behavioral disorders but also it gives our dogs their need of physical and mental exercise and that is unarguably essential for their progress.

Pack Leader
Pack Leader
DAVRANIŞ SORUNLARI ÇÖZÜMLERİ
Enerjimiz
Enerjimiz
POZİTİF EĞİTİM
POZİTİF EĞİTİM
Enerji Köpek İlişkisi
Enerji Köpek İlişkisi
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
Köpeginizin Vücut Dili
Köpeginizin Vücut Dili
Cesar Millan ile Dog Psychology Center’da..
Cesar Millan ile  Dog Psychology Center’da..
Egzersiz Disiplin Sevgi
Egzersiz  Disiplin  Sevgi
Posıtıve Energy Dogs
Posıtıve Energy Dogs

Neden ‘’Positive Energy Dogs’’ ?

Neden Positive Energy Dogs, yani pozitif enerjili köpekler? Pozitif köpek eğitimi ve köpek psikolojisini anlamak ve köpek dostlarımızın dengeli pozitif enerjide kalarak komutlarımızı öğrenmesi çok önemli. Eğitim adı altında bir başkası tarafından köpeklerimize baskı uygulanması, evlerinden uzaklaştırıp tanımadıkları bir ortamda strese sokulmaları, herşeyden önce onların psikolojilerini bozar ve mental yapılarına zarar verebilir.
Oysa ki pozitif köpek eğitimi diye bilinen eğitimler, öncelikle köpeğinizin kendi güvenli ortamında gerçekleştirilir. Burada amaç, mümkünse sahibiyle birlikte (ki sahiplerin en az 3-4 derse katılmaları önemle rica edilir), sevgiyle, oyunla, köpeklerimizin doğru şekilde sosyalleşmesini sağlayarak dış dünyaya doğru adım atabilmeleri için onları hazırlamaktır.