Cesar Millan ile Dog Psychology Center’da..

Can dostlarım Pogo ve Rasta

cesar_millan18 yaşımdayken aldığım ilk köpeğim Pogo’dan sonra dünyaya bakışım değişmişti. O yıllarda her gece başka bir yerde takılan ben, Pogo sayesinde ilk olarak sorumluluğu, sorumlu bir insan olmayı öğrenmiştim.

Sevgi gerçekten de paylaştıkça büyüyen bir şey, ama bu kadar çok büyüyebileceğini ben hayal bile edemezdim açıkçası. Gençlik yıllarımda yaptığım dj partileri, konserleri bile can dostumun adı ile,Pogo Organization markamla hayata geçirdim.

Yıllar geçtikçe insanı bu kez bir korku kaplamaya başlıyor; en sevdiğiniz dostunuzun yaşlanmaya başlaması ve sizin de eninde sonunda kabullenmeniz gereken mutlak son. İşte ben Pogo 13 yaşına geldiğinde eve (tabi onun izni ve kabullenmesiyle) bugün itibariyle 13 yaşını dolduran labrador retriever’ım, tanıştığı herkesi istisnasız kendine hayran bırakan ve ‘bilge’, ‘master’, ‘kral’ gibi sayısız lakabın sahibi Rasta ile birlikteyim.

Hayatımda en çok araştırdığım, vakit ayırdığım, naçizane bilgi sahibi olduğum ama en önemlisi büyük keyif aldığım 3 şey müzik ve köpekler ve enerjiler. Bir yandan kendi kendime, (Amerika’daki canım ablam Tcherina’nın) ittirmeleriyle ufak ufak topraklanmalar, nefes egzersizleri derken çakralarımızı çalıştırma, meditasyon, kuantum düşünce tekniklerine kadar her geçen gün bu büyülü dünyanın daha da bir içine giriyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Kendinizi gerçek anlamda tanımak, iç huzuru bulmak ve tabi egolarımızdan sıyrılmak sadece auranızı değiştirmekle kalmayacak, aynı anda hem size hem de etrafınızdakilere pozitif bir değer katacaktır. Hele bir de köpek sahibiyseniz daha da süper. Çünkü köpekler biz insanlara kıyasla enerjilere çok açıktırlar. Dolayısıyla değişimi hemen farkederler.

Cesar Millan

Köpeklere fısıldayan adam olarak ün yapmış Cesar Millan’ı sanırım hepiniz biliyorsunuz.Ben de aynı sizler gibi yıllarca hayranlıkla programlarını izledikten sonra, bir gün kendisiyle tanışmaya,daha önemlisi Cesar’dan ders almaya karar verdim. Kaliforniya’ya, Dog Psychology Center’a gittim ve hayallerimi gerçekleştirmekten öte, büyük bir tecrübe yaşadım.

Cesar Millan’ın orada anlattığı en önemli şeylerden biri enerjilerimiz idi. Köpeklerin enerjilere nasıl açık olduğunu, dahası köpeklerin sahiplerinin enerjisinin aynası olduğunu, dünyanın farklı yerlerinden gelen bir çok köpek ve sahibi ile orada yaşayıp tecrübe etme şansı buldum.

Ben de şahsen enerjilere çok inanan (hatta herşeyin bir enerjiden ibaret olduğuna inanan) biri olarak Cesar’la tanışana kadar bu yolda ilerliyordum. Fakat artık gençliğinde travmalar yaşamış ve psikolojisi allak bullak olmuş bir köpeği bile rehabilite edebilmenin hazlarını yaşıyorum, ki bu da köpeksever,hayvansever biri için müthiş bir duygu.

Son çare olarak gelen ve tedavi olmazsa, zihin yapısı değişmezse barınakta son bulacak bir köpeği, bir ay gibi bir sürede sahipleriyle birlikte inanılmaz değişimler yaşatabilmeye yardımcı olabilmenin keyfi başka hiçbir şeyde yok bana göre.

Cesar’a gelince.. Programlarda, tv’de gördüğünüz gibi hatta daha da cana yakın, çok esprili biri.

Birlikte meditasyondan köpek yürüyüşlerine, enerjilerimiz ile köpeklerle iletişimden tutun da, Lama’sı Lorenzo’yla bile çalışma fırsatı buldum. Meşhur Junior’ı da unutmayalım burdan; pitbull diye yargılamadan önce her bir köpeğin farklı ruhu olduğunu, ve onlara ırk, cins gözetmeden yaklaştığımızda içinden nasıl da bambaşka, sevgi dolu köpekler çıkartabileceğimizin en ünlü örneği kendisi..

MY BEST FRIENDS POGO AND RASTA

After owning my first dog Pogo at the age of 18, my worldview has changed. He introduced me, to the boy who spends his time mostly by jacking around, responsibility, eventually turning me into a responsible young boy.

Love really is something that grows by sharing, but I wouldn’t imagine it to grow this much. Dj parties, concerts I organized during my youth are all came into life with my best friend’s name, under my organization brand ‘Popo Organization’.

With the passing years man run scared since as your best friend gets older and older, the inevitable end approaches. When Pogo reached his 13, of course with his permission and acceptance, I owned my Labrador retriever Rasta, who is 13 also today and who amazes everyone he meets, who has the nicknames such as ‘master’, ‘king’, ‘wise’.

The three things in life that I search, allocate time, have knowledge of and most importantly that I enjoy the most are music, dogs and energies. On my own (also with the incentive of my dear sister Tcherina who lives in US) I do practice grounding, breathing exercises, working with the chakras, meditation, quantum reasoning techniques and eventually get into this magical world, I recommend the same to everyone. Knowing yourself truly, finding inner peace and of course eluding the ego would not only change one’s aura but also it would add positive valance to you, to those surrounding you. Above all if you do own a dog, the effects show up even more explicitly since dogs are much more open to energies than we humans, thus they would notice the change immediately.

Cesar Millan

I think most of you know Cesar Milan, known as the dog whisperer. After watching his programs for years, I decided to meet up with him, to take lessons from him. Thus I went to the Dog Psychology Center in California, besides making my dreams come true I’ve had a great, unforgettable experience.

One of the most important things he mentioned there was about energies. I’ve had the chance to experience the fact that, since dogs are much more open to energies then us, they directly reflect their owner’s energies. Moreover I did observe this fact with lots of people and their dogs from all over the world.

I personally am someone who believes in energies a lot, even who believes that everything consist of energies, thus I had been too walking in that path till I met Cesar. But from now on, I do experience the pleasure to be able to rehabilitate dogs with psychological problems, that got exposed to traumas in their youth and it is an irreplaceable, amazing feeling for an animal lover.

Think of a dog that comes with a ruined psychology, which is about to be sent to the shelter if cannot be treated. For me, in a short span of time like 1 month, curing him with his owners and creating unbelievable changes gives one an enormous pleasure, which cannot be found at anything else.

Regarding Cesar, he is someone who is even much more friendly, humoristic than seen from the shows, from the TV.

I have had the chance to meditate together, to talk about our energies and their relation to dogs, working with his Lama and Lorenzo. Famous Junior is a character who should not be forgotten, he disproves the prejudices about Pit bulls, showing that each and every dog have different souls and they deserve to be approached without any biases like races, pedigrees and with this approach one can discover their true nature that’s full of love.

Pack Leader
Pack Leader
DAVRANIŞ SORUNLARI ÇÖZÜMLERİ
Enerjimiz
Enerjimiz
POZİTİF EĞİTİM
POZİTİF EĞİTİM
Enerji Köpek İlişkisi
Enerji Köpek İlişkisi
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
Köpeginizin Vücut Dili
Köpeginizin Vücut Dili
Cesar Millan ile Dog Psychology Center’da..
Cesar Millan ile  Dog Psychology Center’da..
Egzersiz Disiplin Sevgi
Egzersiz  Disiplin  Sevgi
Posıtıve Energy Dogs
Posıtıve Energy Dogs

Neden ‘’Positive Energy Dogs’’ ?

Neden Positive Energy Dogs, yani pozitif enerjili köpekler? Pozitif köpek eğitimi ve köpek psikolojisini anlamak ve köpek dostlarımızın dengeli pozitif enerjide kalarak komutlarımızı öğrenmesi çok önemli. Eğitim adı altında bir başkası tarafından köpeklerimize baskı uygulanması, evlerinden uzaklaştırıp tanımadıkları bir ortamda strese sokulmaları, herşeyden önce onların psikolojilerini bozar ve mental yapılarına zarar verebilir.
Oysa ki pozitif köpek eğitimi diye bilinen eğitimler, öncelikle köpeğinizin kendi güvenli ortamında gerçekleştirilir. Burada amaç, mümkünse sahibiyle birlikte (ki sahiplerin en az 3-4 derse katılmaları önemle rica edilir), sevgiyle, oyunla, köpeklerimizin doğru şekilde sosyalleşmesini sağlayarak dış dünyaya doğru adım atabilmeleri için onları hazırlamaktır.