Egzersiz Disiplin Sevgi

Bu Sırayla!..

egitim_disiplinEgzersiz

Dengeli bir köpek yaratmanın ilk şartı köpeğimizle mümkün olduğu kadar çok egzersiz yapmaktır. Bunu sıkıcı bir şey olarak görmektense hem eğlenceli, hem de siz köpek sahibi için de son derece sağlıklı bir yol olduğunu kabul etmekle başlayalım. Daha iyi uyumak, daha iyi görünmek, daha berrak düşünmek, daha uzun ve sağlıklı yaşamak için bize de gerekli olan egzersizleri köpeğimizle beraber eğlenceli bir hale getirelim. Köpeğimizin günlük egzersiz ihtiyacı, cinsine ait karakteristik özelliklerinden enerji seviyesine kadar farklı sebeplerden değişkenlik gösterebilir. Yaşlı veya düşük enerjili köpeklerimize kısa bir yürüyüş yetebilecekken, özellikle işçi köpeği gruplarına giren yüksek enerjiye sahip bir German Shepperd veya son derece hiperaktif olabilen bir Jack Russell ile en az bir saat yürümeniz; hatta arada bir koşmak ya da top atma gibi oyunlarla köpek dostunuzun fazla enerjisinden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Egzersiz programınızı yaparken mümkün olduğu kadar tutarlı olmaya çalışın. Bütün hafta hiçbir şey yapmayıp haftasonu geldiğinde beş kilometre yürüyüp dengelemeye çalışmak doğru olmadığı gibi sağlıklı da olmayacaktır.

Disiplin

Disiplin kelimesi bazı insanların kulağına hoş gelmese de şu bir gerçek:
Köpeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biri de disiplindir. Bazılarımız köpek dostlarımızı disipline etmeyi yanlış anlayabilir, ya da yanlış uygulayabilir. Disipline etmek demek kesinlikle onlara kızmak veya cezalar vermek değildir! Aksine köpek dostlarımızın bizimle ev ortamında daha rahat, huzurlu bir şekilde yaşaması için onlara gösterdiğimiz sınırlamalardan ibarettir. Köpeğiniz bir sürü liderine sahip olduğunda, neyi yapabileceğine izni olup nelerin yasak olduğunu bildiğinde sınırlarını bileceğinden dolayı sakin zihin yapısına çok daha çabuk geçecektir.

Sevgi

Karşılıksız sevgi, köpeklerin bize verdiği hediyelerden sadece biri olmakla beraber en güzelidir. Bu durumda bizim de onlara mümkün olduğu kadar çok sevgimizi ve ilgimizi göstermekte hiçbir sakınca olmadığı gibi, aksine aramızdaki bağı daha da güçlendirir. Köpeklerimize yukarıda bahsettiğim gibi egzersizlerini yaptırıp, birkaç disiplin veya otur gibi komutlar öğrettikten sonra sıra sevgiye gelir. Örneğin, otur komutu verdiğiniz köpeğinize sizi dinlediği taktirde sevginizi vermek ve onu gururlandırmanız çok önemli. Köpeklerimizi özellikle bizi dinlediklerinde sevmemiz, bir diğer taraftan istemediğimiz bir şey yaparlarken (ayakkabı çiğnerken ya da komşunun köpeğine havlarken vs) onları sevmemiz kafalarının karışmasına sebep olur ve onlara ne yapmalarını istediğimizi sağlıklı bir şekilde anlatamamış oluruz.

Exercıse Dıscıplıne Love

At This Order!…

Exercise

   First condition of creating a balanced dog is making them exercise as much as we can. Instead of seeing this as a boring activity: lets consider it as a fun activity which is good for your health too. Lets make these exercises that helps us to sleep better, to look better, think clearer, to live healthier and longer fun with our dog. Our dogs needs for daily exercise depends on a couple of things as his breeds characteristics, his energy levels etc. Whilst a short walk will be enough for dogs with low energy or old ones, especially for the ones who can be categorized as guard dogs, a German Sheppard or a Jack Russell, at least 1 hour walk is needed. In fact not only that 1 hour walk, but also running and playing games help our dog friend to get rid of his excessive energy.

While making the exercise program, try to be as consistent as you can. Doing nothing for the whole week and then trying to balance it by walking for 5kms at the weekend would not only be false but also wouldn’t be healty.

Discipline

The word ‘‘discipline’’ may not sound good for some of us but here is the truth: one of the crucial needs of our dogs is discipline.  Some may misunderstand how to discipline our dogs, or may misapply it.   It absolutely doesn’t mean to get angry at them or to give them punishments!On the contrary; it only consists of restrictions we show to live with them comfy, peacefully at home environment..

When your dog has a pack leader, he knows his limits, leading him to a quiet mind.

Love

Unrequited love is only one of the gifts dogs give us, but it is the best.

Showing our love and sympathy to them would only lead to a stronger relationship.Its comes to the concept of love right after making them do the exercises and teaching them a couple of commands, like the ones aforementioned.For example, when you give ‘‘sit’’ command to your dog, if he obeys you, its crucial to show your love and make him proud.

Thus, we should love them when they listen to us and not make them get confused by loving them when they did something unwanted(when chewing a shoe, or when barking to neighbors dog etc.)

Pack Leader
Pack Leader
DAVRANIŞ SORUNLARI ÇÖZÜMLERİ
Enerjimiz
Enerjimiz
POZİTİF EĞİTİM
POZİTİF EĞİTİM
Enerji Köpek İlişkisi
Enerji Köpek İlişkisi
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
Köpeginizin Vücut Dili
Köpeginizin Vücut Dili
Cesar Millan ile Dog Psychology Center’da..
Cesar Millan ile  Dog Psychology Center’da..
Egzersiz Disiplin Sevgi
Egzersiz  Disiplin  Sevgi
Posıtıve Energy Dogs
Posıtıve Energy Dogs

Neden ‘’Positive Energy Dogs’’ ?

Neden Positive Energy Dogs, yani pozitif enerjili köpekler? Pozitif köpek eğitimi ve köpek psikolojisini anlamak ve köpek dostlarımızın dengeli pozitif enerjide kalarak komutlarımızı öğrenmesi çok önemli. Eğitim adı altında bir başkası tarafından köpeklerimize baskı uygulanması, evlerinden uzaklaştırıp tanımadıkları bir ortamda strese sokulmaları, herşeyden önce onların psikolojilerini bozar ve mental yapılarına zarar verebilir.
Oysa ki pozitif köpek eğitimi diye bilinen eğitimler, öncelikle köpeğinizin kendi güvenli ortamında gerçekleştirilir. Burada amaç, mümkünse sahibiyle birlikte (ki sahiplerin en az 3-4 derse katılmaları önemle rica edilir), sevgiyle, oyunla, köpeklerimizin doğru şekilde sosyalleşmesini sağlayarak dış dünyaya doğru adım atabilmeleri için onları hazırlamaktır.