Köpeginizin Vücut Dili

Köpeğinizin Vücut Dilini Doğru Okuyun!

kopeginizin_vucut_diliKöpek dostlarımız içgüdüsel olarak birbirlerinin vücut dilinden anlar ve ona göre tepkilerde bulunurlar. Peki ya biz? Eğer onların vücut dilini doğru ve zamanında okuyabilirsek hayatımızın ne kadar kolaylaşacağının, onlarla nasıl kolay iletişime geçebileceğimizin farkında mısınız?

Köpeğinizi gezdirmeye çıktınız ve büyük bir olasılıkla başka köpeklerle karşılaşacaksınız. Kendi enerjinizi gayet sakin tutuyorsunuz, herhangi bir korkunuz yok; yani köpeğinizi istenmeyen duruma itme eğiliminde değilsiniz diyelim. Bu kadarı bile bazen yeterli olmayabilir. Köpeğinize vereceğiniz fazla ya da eksik güven onu nasıl dengesiz bir yapıya sokuyorsa, muhtemelen sokakta karşılaşacağınız bir sokak köpeği daha evvel yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı aynı şekilde güvensiz, korkak ya da agresif olabilir. Öncelikle bu onun suçu değil, ona bunu yaşatan insanların suçudur. Bizim yapmamız gereken ise onlardan uzak durmayı seçmek değil; bu tarz kötü tecrübeler yaşamış köpeklere daha sabırlı ve sevgiyle yaklaşarak onları rehabilite etmektir.

kopeginizin_vucut_dili_2Bu tarz durumlarda sakinliğimizi koruyup iki köpeğin de vücut diline bakmalıyız. Kafa eğik, kulaklar geriye çekilmiş, sırtındaki tüyler kabarmış ya da kuyruklarının dik olması gibi durumlarda daha dikkatli olmalı ve köpeklerimizi önce sakinleştirdikten sonra tanıştırmalıyız.

Köpekler birbirini koklayarak tanır, o yüzden köpeğiniz bir başka köpekle ilk bir araya geldiğinde birbirlerini koklamalarına izin verin. Kulaklar düşük, kuyruk sallanıyorsa zaten bir şey yapmamıza gerek yok, bırakalım arkadaşlık edip sosyalleşsinler. Sadece aksi bir durum varsa, köpeklerden biri aşırı heyecanlı, endişeli ya da korkmuşsa biraz daha ağırdan almakta fayda var. Ama unutmayalım ki köpeklerimizi mümkün olduğu kadar çok sosyalleştirmeliyiz; o yüzden hemen pes etmek yerine zamana yayarak da olsa köpeklere şans vermeliyiz..

READ YOUR DOGS BODY LANGUAGE CORRECTLY

Dogs, instinctively do understand each others body language and behave accordingly. What about us? Are you aware of the fact that if we can read their body language correctly and on time ,not only our relationship with them but also our lives would be much more favorable.

When you walk your dog, most probably you encounter with other dogs. Lets assume that you are in a calm state, have no fear thus have no tendency to push your dog to an undesirable situation. Even this may not be enough sometimes. Just like how the extra or deficit confidence given to your dog puts him in an unbalanced state, probably the dog you encounter on a street too can be in the same state due to the past experiences he had encountered with. First of all its not his fault but the fault of people who render him such. For our part, all we can do is to take care of them with much more patience and sympathy, rehabilitating them instead of staying away.

At these type of situations, we should keep calm and watch out for both dogs body language. In the circumstances where his head is down, ears are back, hackles raised, tall is stiff: we whould be more careful and should introduce dogs after calming them down.

Dogs recognize each other by sniffing thus when your dog first encounters with another one let them sniff each other.
If the ears are down, tail is swinging you don’t need to do anything. Let them socialize. If only one of the dogs is way too much excited, anxious or scared it would be wiser to take it easy. But lets not forget that we should socialize our dogs as much as we can. That’s why instead of giving up easily, we should be patient and give them a chance.

Pack Leader
Pack Leader
DAVRANIŞ SORUNLARI ÇÖZÜMLERİ
Enerjimiz
Enerjimiz
POZİTİF EĞİTİM
POZİTİF EĞİTİM
Enerji Köpek İlişkisi
Enerji Köpek İlişkisi
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
TEMEL İTAAT EĞİTİMİ
Köpeginizin Vücut Dili
Köpeginizin Vücut Dili
Cesar Millan ile Dog Psychology Center’da..
Cesar Millan ile  Dog Psychology Center’da..
Egzersiz Disiplin Sevgi
Egzersiz  Disiplin  Sevgi
Posıtıve Energy Dogs
Posıtıve Energy Dogs

Neden ‘’Positive Energy Dogs’’ ?

Neden Positive Energy Dogs, yani pozitif enerjili köpekler? Pozitif köpek eğitimi ve köpek psikolojisini anlamak ve köpek dostlarımızın dengeli pozitif enerjide kalarak komutlarımızı öğrenmesi çok önemli. Eğitim adı altında bir başkası tarafından köpeklerimize baskı uygulanması, evlerinden uzaklaştırıp tanımadıkları bir ortamda strese sokulmaları, herşeyden önce onların psikolojilerini bozar ve mental yapılarına zarar verebilir.
Oysa ki pozitif köpek eğitimi diye bilinen eğitimler, öncelikle köpeğinizin kendi güvenli ortamında gerçekleştirilir. Burada amaç, mümkünse sahibiyle birlikte (ki sahiplerin en az 3-4 derse katılmaları önemle rica edilir), sevgiyle, oyunla, köpeklerimizin doğru şekilde sosyalleşmesini sağlayarak dış dünyaya doğru adım atabilmeleri için onları hazırlamaktır.